Za nami finał już XIX międzyszkolnego konkursu „Matematyka na wesoło”.

Etap szkolny konkursu przeprowadzony został 7 lutego w pięciu głogowskich szkołach technicznych. W naszej szkole do konkursu przystąpiło aż 58 uczniów. Z każdej szkoły wyłonionych zostało po trzech finalistów, którzy wzięli udział w drugim etapie.

Finał konkursu …

Czytaj więcej Matematyka na wesoło

W dniu 1 marca 2023 r. w Lubinie został rozegrany Regionalny turniej tenisa stołowego.
W turnieju wzięła udział czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: w kategorii dziewcząt młodszych Alicja Zawadzka z kl. 8 Pł zajęła I miejsce, w kategorii chłopców młodszych Jakub Wojciechowski z kl. 8 Pł zajął II miejsce, w …

Czytaj więcej Regionalny turniej tenisa stołowego – Lubin 2023

Uczniowie klas I-III Specjalnej Szkoły Podstawowej w Głogowie  w dn.10.11.2022r. uczestniczyli  w jednodniowej wycieczce do Wrocławia zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwa „Poznaj Polskę”. Wycieczko została zorganizowana dzięki wsparciu finansowym MEiN oraz Powiatu Głogowskiego.

Pierwszym punktem edukacyjnym wycieczki  było Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu. Uczniowie zapoznali się …

Czytaj więcej Poznaj Polskę – informacja o wycieczce

We wrześniu, podczas zajęć rozwijających kreatywność i zajęć pozalekcyjnych, rozpoczęliśmy pracę z zestawem klocków konstrukcyjnych KORBO, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Podczas zajęć z klockami uczniowie rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową, a także umiejętność planowania i pracy w zespole.

Nasze …

Czytaj więcej Laboratoria Przyszłości- klocki KORBO