Uczniowie klas I-III Specjalnej Szkoły Podstawowej w Głogowie  w dn.10.11.2022r. uczestniczyli  w jednodniowej wycieczce do Wrocławia zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwa „Poznaj Polskę”. Wycieczko została zorganizowana dzięki wsparciu finansowym MEiN oraz Powiatu Głogowskiego.

Pierwszym punktem edukacyjnym wycieczki  było Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu. Uczniowie zapoznali się z materiałami zoologicznymi i botanicznymi zebranymi podczas wypraw naukowych do różnych części świata.  Uczniowie obejrzeli najciekawsze eksponaty wystaw tematycznych: “Świat roślin”, “Układ kostny kręgowców”, “Owady i człowiek”. Największe zainteresowanie wzbudziła wystawa  “Świat zwierząt”. Wśród wielu ciekawostek największe zainteresowanie wzbudził naturalnej wielkości szkielet płetwala błękitnego  Jest to jedyny w kraju kompletny szkielet największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek żyło na ziemi. Celem  wycieczki było zainteresowanie uczniów światem zwierząt, kształtowanie właściwego stosunku do nich oraz odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze. Informacje przekazywane uczniom zostały dostosowane do ich możliwości percepcyjnych oraz zainteresowań.

Kolejnym punktem wycieczki do Wrocławia było Hydropolis – Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie.  Celem wycieczki było kształtowanie świadomości ekologicznej o zasobach wody i poszerzenie wiedzy o wodzie. W strefie głębin mogli zobaczyć replikę batyskafu Trieste, który w 1960r. eksplorował najgłębsze miejsce na Ziemi. Tutaj, również poznali tematykę i różnorodność form żywych organizmów. W strefie relaksu mogli odpocząć na świetlistych leżakach i pooglądać wschód księżyca na fantastycznej plaży, w akompaniamencie dźwięków dżungli. Następnie uczniowie poznali znaczenie wody dla człowieka w sensie biologicznym, fizycznym i metafizycznym.  W strefie „Miasto i Woda” zapoznali się z systemami zarządzania wodą w największych miastach świata, pracowali z interaktywnym planem Wrocławia, a także obejrzeli projekcję pokazującą wizję miast podwodnych w przyszłości. 

Po wizycie w Hydropolis uczniowie zjedli obiad w restauracji.

Wszyscy uczniowie wrócili do domu zadowoleni.